Qui som? 

El Gironès per la independència és la suma de les assemblees territorials de l'ANC (Assemblea Nacional Catalana) en la nostra comarca.  Ens proposem de treballar, a nivell de comarca i localment, el full de ruta de l'ANC i en els següents objectius:

  • Treballar per l’extensió territorial del projecte, ja sigui ampliant el nombre de membres de cadascuna de les assemblees territorials o impulsant la creació de noves assemblees en els municipis veïns que encara ara no en tenen.
  • Ser un espai de debat per a promoure a tots els nivells la conscienciació i la dinamització social a favor de la independència de Catalunya i proposar i definir les accions, activitats, etc. que contribueixin a aquesta finalitat.
  • Contribuir a crear a nivell local i comarcal les condicions favorables a les finalitats de l’ANC.
  • Organitzar grups de treball, seminaris i jornades d'anàlisi, debat i estudi en l’àmbit local o conjuntament amb altres Assemblees Territorials o amb el conjunt de l’ANC.


Eleccions al Secretariat comarcal del Gironès

El proppassat 14 de maig de 2016 hi va haver les eleccions al Secretariat Nacional (resultats i configuració a www.assemblea.cat).

El mateix dia es van celebrar eleccions al Secretariat del Gironès (a banda d'eleccions a algun secretariat local). 
Els resultats han estat:

Àdam Bertran .............. 89 vots
Joan Carles Bonet ........ 154 vots
Josep Bosch .............. 123 vots
Jordi Pages .............. 117 vots
Blanca Palmada ............ 90 vots


Composició del secretariat

Coordinador: Joan Carles Bonet
Secretari: Josep Bosch
Tresorer: Jordi Pagès


Incorporats al Secretariat, per la via de la cooptació:

Joan Riera
Xavier Vallès
Núria Giol
Josep Pagès-Lozano


Contacte

Gironès per la Independència Accedeix al Twitter de Girona per la Independència girones@assemblea.cat
Aiguaviva per la Independència aiguaviva@assemblea.cat
Bescanó per la Independència bescano@assemblea.cat
Bordils per la Independència bordils@assemblea.cat
Campllong i Sant Andreu Salou per la Independència campllongisantandreus@assemblea.cat
Canet d'Adri per la Independència canetdadri@assemblea.cat
Cassà per la Independència cassa@assemblea.cat
Celrà per la Independència celra@assemblea.cat
Cinyana per la independència
(Cervià de Ter, Sant Jordi Desvalls i Viladasens)
cinyana@assemblea.cat
Flaçà i St. Joan de Mollet per la Independència flacaistjoanm@assemblea.cat
Fornells de la Selva per la Independència fornells@assemblea.cat
Girona per la Independència Accedeix al Twitter de Girona per la Independència girona@assemblea.cat
Llagostera per la Independència llagostera@assemblea.cat
Llambilles per la Independència llambilles@assemblea.cat
Medinyà per la Independència medinya@assemblea.cat
Quart per la Independència quart@assemblea.cat
Salt per la Independència salt@assemblea.cat
Sant Gregori per la Independència santgregori@assemblea.cat
Sant Julià de Ramis per la Independència stjramis@assemblea.cat
Sarrià de Ter per la independència sarriater@assemblea.cat
Vilablareix per la Independència vilablareix@assemblea.cat


Inscripcions

Si vols col·laborar amb nosaltres activament, adreça't al web de la ANC o clica AQUÍ.